» Teematuntien ohjelmat

SYYSKAUSI 28.8.-10.12.2017


KUNTOJUMPPA (vaihtuvat ohjaajat ja teemat)
Maanantaisin klo 17.30 Pyynikin koululla

28.08. Ryhtijumppa/Aktiivivenyttely (Pirkko Paara)
04.09. Ryhtijumppa/Aktiivivenyttely (Pirkko Paara)
11.09. Ryhtijumppa/Aktiivivenyttely (Pirkko Paara)
18.09. Ryhtijumppa/Aktiivivenyttely (Pirkko Paara)
25.09. Lavis (Sari Pärssinen)
02.10. (Heidi Cagle)
09.10. (Heidi Cagle)
16.10. Ei tuntia
23.10. (Heidi Cagle)
30.10. Lavis (Sari Pärssinen)
06.11. (Heidi Cagle)
13.11. (Heidi Cagle)
20.11. (Heidi Cagle)
27.11. Lavis (Sari Pärssinen)
04.12. (Heidi Cagle)


PERUSJUMPPA
Torstaisin klo 18.00 Pyynikin
koululla
Ota jumppamatto mukaasi. Alkuverryttelynä 90 askelta portaita ylös! Pukuhuoneena aulan luokka.
Yhteydenotot ja tiedustelut: Kaija Virtanen / 050 3844 298

31.08. Kaija Virtanen (fysioterapeutti)
07.09. Kaija Virtanen (fysioterapeutti)
14.09. Pirkko Paara (liikunnanopettaja)
21.09. Pirkko Paara (liikunnanopettaja)
28.09. Kaija Virtanen (fysioterapeutti)
05.10. Kaija Virtanen (fysioterapeutti)
12.10. Mari Salminen (liikunnanohjaaja)
19.10. Ei jumppaa, syyslomaviikko
26.10. Mari Salminen (liikunnanohjaaja)
02.11. Pirkko Paara (liikunnanopettaja)
09.11. Pirkko Paara (liikunnanopettaja)
16.11. Mari Salminen (liikunnaohjaaja)
23.11. Mari Salminen (liikunnanohjaaja)
30.11. Emilia Saarinen (fysioterapeuttiopiskelija)
07.12. Emilia Saarinen (fysioterapeuttiopiskelija)


KUNTOMIX  -TAPAHTUMAKALENTERI
Yhteydenotot ja tiedustelut: Pirjo Lehtonen / 045-1263250

Jumppa:
Aika: torstaisin klo 18.00-19.00
Paikka: Tampereen stadion (Ratinan rantatie 1), sali 3
Ohjaaja: Sirke Savolainen, Emilia Karvinen ja Reetta Grönfors

Kuntosali:
Aika: maanantaisin klo 18.00-19.00
Paikka: Tampereen stadionin kuntosali
Ohjaaja: Tuula Rinne-Palo-oja

Soutuspinning:
Aika: marraskuussa sunnuntaina 5.11., 12.11., 19.11. ja 26.11. klo 15.45-16.45
Paikka: Tampereen soutukeskus, Hatanpäänkatu 6
Ohjaaja: Kaija Virtanen

Vesivoimistelu:
Aika: 17.10. ja 24.10. klo 17.00-17.45
Paikka: Varalan urheiluopisto, Varalankatu 36
Ohjaaja: Sirke Savolainen


JUMPPA VAIHTUVIN TEEMOIN
Perjantaisin klo 17.30 Pyynikin koululla

01.09. 30min tanssillista, 30min lihaskuntoa ja venyttelyä (Heidi Cagle)
08.09. 30min tanssillista, 30min lihaskuntoa ja venyttelyä (Heidi Cagle)
15.09. Lihaskunto (Reetta Grönfors)
22.09. Keskikehon muokkaus (Mari Salminen)
29.09. Ryhtiä, liikkuvuutta ja venyttelyä (Mari Salminen)
06.10. Intervallitreeni (Mari Salminen)
13.10. Kiertoharjoittelua oman kehon painolla (Mari Salminen)
20.10. Ei tuntia, syysloma
27.10. Tehomuokkaus (Eeva Suutari-Saatsi)
03.11. Tehomuokkaus (Eeva Suutari-Saatsi)
10.11. Heart & Stretch, aktiivivenyttely (Sirke Savolainen)
17.11. Heart & Stretch, aktiivivenyttely (Sirke Savolainen)
24.11. Muokkaus (Sirke Savolainen)
01.12. Muokkaus (Sirke Savolainen)
08.12. Lavis (Sari Pärssinen)


JUMPPA VAIHTUVIN TEEMOIN
Sunnuntaisin klo 17.00 Hyhkyn koululla

3.9. Kuntotanssi (Emilia Helminen)
10.9. Kuntotanssi (Emilia Helminen)
17.9. Kuntotanssi (Emilia Helminen)
24.9. Reisi-vatsa-pakara (Sirke Savolainen)
1.10. Lihaskunto (Emilia Karvinen)
8.10. Kuntojumppa (Emilia Karvinen)
15.10. Kuntotanssi (Emilia Helminen)
22.10. syyslomaviikko, ei jumppaa
29.10. Keskivartalon tehotreeni (Mari Salminen)
5.11. Keskivartalon tehotreeni (Mari Salminen)
12.11. Tehomuokkaus (Eeva Suutari-Saatsi)
19.11. Tehomuokkaus (Eeva Suutari-Saatsi)
26.11. Tehomuokkaus (Eeva Suutari-Saatsi)
3.12. Keskivartalon tehotreeni (Mari Salminen)
10.12. Tehomuokkaus (Eeva Suutari-Saatsi)



Hyvää huomenta, käyttäjä